Leasing ekspresu do kawy

Leasing ekspresu do kawy jest znakomitym rozwiązaniem dla firm które preferują wygodę w zakresie wynajmu ekspresów.

Leasing ekspresu do kawy - przykładowy ekspres Lirika

 

 

 

 

 

 

 

1. HISTORIA PICIA KAWY.
Kawa spożywana była w Etiopii już w I tysiącleciu p.n.e. Początkowo nie umiano preparować ziaren, natomiast owoce kakaowca gotowano, następnie podawano je z masłem lub solą. Dopiero w XIII wieku kupcy arabscy nauczyli się prażyć owoce i wyciągać z nich nasiona, a następnie przyrządzać gorący napój. Ekspansja arabska spowodowała, że kawa jako napój rozpowszechniła się na całym Bliskim Wschodzie. W związku z pobudzeniem, jakie powodowało picie kawy, zabroniono jej produkcji i spożywania.
Zwyczaj picia kawy przywędrował do Europy i Polski w VII w. i początkowo budził wiele kontrowersji. Upatrywano w nim „dzieła szatana”, ponieważ ekspansja kawy miała związek ze światem arabskim (muzułmańskim), którzy byli wrogami chrześcijańskiej Europy. Dopiero za pozwoleniem papieża Klemensa VIII, kawa stawała się coraz chętniej spożywanym napojem, a w Europie powstawało coraz więcej kawiarni. Obecnie kawa podawana jest na całym świecie i serwowana pod różnymi postaciami.

2. SERWOWANIE KAWY.
Na całym świecie kawa serwowana jest pod wieloma postaciami. Każdy kraj ma swoją tradycyjną kawą, którą się chlubi i która jest jego wizytówką. Kawa dostępna jest pod postacią ziaren palonych, niepalonych, w formie mielonej i liofilizowanej (tzw. kawa rozpuszczalna).

3. WŁAŚCIWOŚCI KAWY.
Kawa posiada szereg zarówno pozytywnych jak i negatywnych właściwości. Do jej zalet należy bez wątpienia poprawa pamięci i koncentracji, zmniejszenie senności. Kawa pobudza krążenie krwi i perystaltykę jelit. Jednak spożywana w nadmiernych ilościach może wywoływać pobudzenie, bezsenność, urodzenie martwego płodu, zawał serca.
Zatem pijmy kawę, ale w umiarkowanych ilościach.

4. EKSPRESY DO KAWY.
Ekspres do kawy jest niezwykle przydatnym urządzeniem. Pozwala w szybkim czasie przyrządzić pyszny gorący napój. Dobry ekspres to skarb, którego wartość nie sposób przecenić. W ofercie naszej firmy posiadamy ekspresy renomowanych firm, takich jak: Saeco, Delonghi, Krups i WFM.

5. NASZE USŁUGI.

  • a) Leasing ekspresu do kawy.
    Coraz więcej firm decyduje się na leasing ekspresów do kawy. Jest to o tyle wygodne, że dbamy o comiesięczny serwis i dostawę świeżej kawy prosto do biura. Posiadamy duży wybór urządzeń, w zależności od potrzeb eksploatacji w Twoim miejscu pracy.
  • b) Vending.
    Automaty do kawy i przekąsek, które nie zajmują dużo miejsca, są idealnym rozwiązaniem do biura, hali produkcyjnej czy uczelni. Możliwość przyrządzenia pysznej kawy, za niedużą opłatą i w szybkim czasie podnosi prestiż Twojej firmy i jest niezwykle cenione wśród pracowników.
  • c) Dystrybutory do wody.
    Zapewniają dostęp do świeżej, czystej i zdrowej wody przez cały czas.
  • d) Dzierżawa ekspresów do kawy