marven.pl
do kasy suma: 0,00 zł
Czym konserwować ekspres do kawy?

Czym konserwować ekspres do kawy?

 

Wiele osób korzystających z ekspresu do kawy zapomina jak ważnym aspektem jest prawidłowa konserwacja tego urządzenia. Ekspresy do kawy to delikatne i skomplikowane maszyny, które wymagają regularnego czyszczenia i serwisu. Z racji tego, że ekspresy do kawy pracują przy dużym obciążeniu – mają dużą moc, pracują przy dużej temperaturze oraz z udziałem wody należy je regularnie serwisować. Wiele elementów ekspresu do kawy jest narażonych na uszkodzenia i awarie, dlatego tak ważne jest regularne konserwowanie i czyszczenie. Nie bez powodu wiele firm prowadzi akcje serwisowe oraz usługi polegające na czyszczeniu Państwa ekspresów do kawy. Jeżeli jednak chcemy robić to samodzielnie, to powinniśmy skorzystać z wymienionych poniżej akcesoriów, dzięki którym będziemy mogli z łatwością przeprowadzić konserwację naszego ekspresu. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu Panstwa sprzęty będa działały długi, a smak kawy nie pozostanie zniekształcony.

 

Filtr do wody:

Bardzo istotną kwestią w kontekście konserwacji ekspresu do kawy jest korzystanie z filtru do wody. Filtr do wody pozwoli nam oczyścić wodę jaką wlewamy do ekspresu z niekorzystnych składników takich jak żelazo czy wapń. Wrażliwe elementy zaparzacza często ulegają awariom właśnie przez to, że na ich ściankach odkłada się kamień. Zastosowanie odpowiedniego akcesoria jakim jest filtr do wody pozwoli nam uniknąć przykrych i kosztownych awarii spowodowanych odkładaniem się kamienia w podzespołach ekspresu. Warto również pamiętać o tym, że jakość wody i jej krystaliczny smak w znaczący sposób wpływa na ostateczny smak naszego specjału. Zatem jeżeli zależy nam na pysznym smaku przygotowanej kawy powinniśmy w pierwszej kolejności zadbać o dobrą jakość wody, którą zapewnimy sobie przez stosowanie urządzenia jakim jest filtr do wody.

 

Konserwacja zaparzacza:

Niezwykle istotną kwestią jeśli chodzi o konserwację ekspresu do kawy jest również konserwacja zaparzacza. Jest to z pewnością najważniejszy element całego ekspresu do kawy i prawidłowa konserwacja zaparzacza jest bardzo istotna dla pracy całego ekspresu. Jeżeli odpowiednio dbamy o stan i czystość zaparzacza nasza kawa będzie smakować dobrze i jej smak nie będzie w żaden sposób zniekształcony. Zabrudzenia i bakterie odkładające się w zaparzaczu mogą sprawić, że przygotowana kawa będzie po prostu źle smakować. Możemy czuć nieprzyjemne zapachy, kawa może być kwaśna i zbyt mocna. Jeżeli chcemy tego uniknąć, koniecznie pamiętajmy o regularnej konserwacji zaparzacza – możemy to zrobić samodzielnie lub korzystając z pomocy wykwalifikowanych firm.

 

Odkamieniacze:

Korzystanie z filtru do wody to nie jedyny sposób na pozbycie się niechcianego kamienia w podzespołach naszego ekspresu do kawy. Bardzo ważnych rozwiązaniem jest stosowanie środków takich jak odkamieniacze. Środki te pozwalają na usunięcie kamienia zalegającego na elementach naszego ekspresu. Nawet korzystając z filtra do wody pewne elementy mogą być i tak narażone na powstawanie kamienia, który w dłuższym okresie może niekorzystnie wpłynąć na nasz ekspres. Dlatego za każdym razem gdy konserwujemy nasz ekspres do kawy, powinniśmy skorzystać również ze środków jakimi są odkamieniacze. Dzięki temu sprawimy, że wszzystkie podzespoły będa pracować w odpowiednich warunkach i żadnen z nich nie będzie narażony na awarię. To z kolei sprawi, że zawsze będziemy mogli cieszyć się pyszną i znakomitą kawą!

 

Płyn do oczyszczania spieniacza:

Z pewnością każdy lubi kawy mleczne. Te pełne smaku i aromatu specjały doskonale komponują się z deserami czy innymi słodkościami. Sama kawa ze spienionym mlekiem jest również doskonałym napojem, który jest chętnie pity przez ludzi na całym świecie. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że system, który spienia kawę w ekspresie jest szczególnie narażony na uszkodzenia oraz rozwój bakterii. W spieniaczu panują doskonałe warunki do rozwoju wszelkiego rodzaju bakterii i wirusów. Panuje tam wysoka temperatura, a dodatkowo mleko, które osiada na ściankach i przewodach spieniacza bardzo szybko się psuje. Prowadzi to do tego, że nasza kawa może być niezdatna do picia jeżeli przygotujemy mleczny specjał poprzez zabrudzony spieniacz. Bardzo ważne jest zatem korzystanie ze środka jakim jest specjalny płyn do oczyszczania spieniacza. Taki płyn pozwoli nam prawidłowo oczyścić wszelkie zakamarki spieniacza oraz przewody przez które spienione mleko przelewane jest do naczynia. Efektem będzie zawsze pyszne i idealnie spienione mleko bez żadnych zabrudzeń czy przykrych zapachów! Jeżeli korzystamy ze spieniacza zaopatrzymy się także w płyn do oczyszczania spieniacza.

 

Tabletki czyszczące do ekspresu:

Całą procedurę czyszczenia ekspresu do kawy możemy ułatwić sobie również korzystając ze specjalnych tabletek. Takie tabletki czyszczące do ekspresu zawierają odpowiednie składniki, które pozwolą na właściwe i prawidłowe oczyszczenie naszego ekspresu do kawy. Wiele osób wykonując standardowy serwis ekspresu zapomina o tym, że zastosować należy odpowiedniego rodzaju środki chemiczne, które pozwolą na dobre doczyszczenie wrażliwych podzespołów naszego urządzenia. Tabletki czyszczące do ekspresu umożliwiają łatwe i proste wykonanie konserwacji ekspresu, dzięki czemu nasze urządzenie będzie znacznie mniej narażone na jakiekolwiek awarie czy uszkodzenia. Poczujemy również znaczną poprawę w smaku przygotowywanej kawy!

 

Zestawy do konserwacji ekspresu:

Najlepsze sklepy oferujące szeroki asortyment ekspresów do kawy oraz akcesoriów związanych z tymi urządzeniami posiadają również w swej ofercie specjalne zestawy czyszczące, jak na przykład zestawy do konserwacji ekspresu. Zestawy takie zawierają najpotrzebniejsze elementy jakie wymagane są do kompleksowej konserwacji naszego ekspresu. W takim zestawie znajdziemy między innymi: odkamieniacz, specjalny filtr do wody, tabletki czyszczące, czy smar do ruchomych podzespołów ekspresu. Dzięki tak skomponowanym zestawowi jakim są zestawy do konserwacji ekspresu możemy z łatwością zadbać o nasz sprzęt, oczyścić go , zabezpieczyć i przygotować do dalszej pracy. Pozwoli nam to odpowiednio dbać o nasz ekspres do kawy, a co za tym idzie zmniejszyć ryzyko wystąpienia awarii czy uszkodzeń podzespołów naszego sprzętu.

Kontakt

Chcesz uzyskać ofertę na ekspres z przedłużoną gwarancją? Uzupełnij poniższy formularz swoimi danymi, a my prześlemy ofertę w ciągu 15 minut!

732 61 61 61 sklep@marven.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium