do kasy suma: 0,00 zł

BEZPIECZNE ZAKUPY ONLINE Z DOSTAWĄ DO DOMU

Informujemy, że obecnie nie ma żadnych zakłóceń spowodowanych ograniczeniami związanymi z pandemią koronawirusa. Wszystkie zamówienia są wysyłane w ciągu 24h.

Odpowiedni dystrybutor filtrujący
Odpowiedni dystrybutor filtrujący

Dystrybutor wody z filtrem to urządzenie, które z pewnością znajdzie zastosowanie zarówno w naszym domu, lecz przede wszystkim w firmie! Powierzchnie biurowe, w których pracujemy nie mogą obyć się bez dostępu do czystej i świeżej wody. Dystrybutor wody do firmy to świetne rozwiązanie, które nie tylko poprawi komfort pracy naszych pracowników, ale również zapewni nam oszczędność i wydajność. To proste i stosunkowo łatwe rozwiązanie z pewnością zostanie docenione przez wszystkich, a zawsze czysta i dobra w smaku woda pozwoli nam ugasić pragnienie. Filtrowana woda do biura to obecnie bardzo popularne rozwiązanie i wiele firm sięga właśnie po te metody zaopatrzenia swoich pracowników w dostęp do wody pitnej. Warto zatem zainwestować w tego typu dystrybutor wody z filtrem. Zanim jednak przystąpimy do zakupu warto rozważyć podstawowe kwestie jakie powinniśmy mieć na względzie przed zakupem.

czytaj całość »
Filtrowanie wody w domu
Filtrowanie wody w domu

Oczyszczanie wody pitnej w naszych domach to bardzo ważna kwestia! Filtracja wody sprawia, że podnosi się jej jakość, a także usunięte są z niej wszelkie szkodliwe składniki, które mogą niekorzystnie wpłynąć nie tylko na smak wody, ale także na nasze zdrowie. Jak wiadomo, kupowanie wody butelkowanej nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Butelkowana woda w sklepach kosztuje sporo, a po jej wypiciu musimy odpowiednio zagospodarować pozostałe plastikowe butelki. O wiele bardziej ekologicznym oraz ekonomicznym rozwiązaniem jest oczyszczanie wody pitnej w domu za pomocą odpowiednich filtrów! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z niniejszym artykułem, w którym poruszymy kwestie jaką jest filtracja wody!

czytaj całość »
Serwis ekspresów do kawy

Korzystanie z automatycznych ekspresów ciśnieniowych jest bardzo wygodnym sposobem na proste i szybkie przygotowanie aromatycznej kawy. Urządzenia te efektywnie mielą i zaparzają kawę pod dużym ciśnieniem, dzięki czemu tworzone napoje są pełne smaku i mają odpowiednie nuty aromatyczne. Nie bez powodu znawcy i specjaliści lubujący się w kawie podkreślają, że najlepsze napoje stworzymy wyłącznie przy użyciu tego tupu urządzeń. Musimy jednak pamiętać, że ekspres, jak każde urządzenie mechaniczne wymaga od nas opieki i właściwego serwisowania. Automatyczny ekspres ciśnieniowy to urządzenie pracujące pod sporym obciążeniem. Wysokie ciśnienie pracy, liczne ruchome elementy, praca z udziałem wody oraz wysokiej temperatury sprawiają, że nawet najlepszej klasy sprzęty potrafią ulec awarii. Jak zatem uniknąć takich sytuacji? Najważniejszy jest regularny serwis ekspresu do kawy, a w przypadku gdy dojdzie już do awarii – naprawa ekspresów wykonana przez doświadczonych specjalistów. W niniejszym artykule poruszymy kwestie związane z tym jak właściwie zadbać o ekspres do kawy, serwis tych sprzętów jest kluczowy do ich prawidłowej pracy! Zapraszamy do zapoznania się z tymi informacjami.

czytaj całość »
Dostawa kawy do firmy

Jeżeli prowadzimy firmę lub jesteśmy odpowiedzialni za zapewnienie dostaw do biura, sklepu czy innego obiektu użyteczności z pewnością zależy nam na ułatwieniu sobie pracy. Natłok zadań, spora ilość obowiązków oraz presja czasu z pewnością sprawiają, że niejednokrotnie nie mamy możliwości załatwienia wszystkiego. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że istnieją rozwiązania, które pomogą nam chociaż w pewnym stopniu! Mowa tutaj o usłudze jaką jest dostawa kawy do biura. Dzięki zawarciu kompleksowej usługi jaką jest dostawa kawy do firmy będziemy mieli pewność, że nasi pracownicy, klienci czy goście zawsze będą mieli możliwość zaparzenia wysokiej jakości specjałów! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

czytaj całość »
Kawa miesiąca - Luty 2020
Kawa miesiąca - Luty 2020

Kawa miesiąca - Luty 2020 - Celeste d'Oro Crema 1kg

Data przydatności: 14/06/2021

Skład: 100% Arabika

Pochodzenie: Włochy

Kawa Celeste d’Oro Crema to bardzo smakowita kompozycja kawy ziarnistej, która łatwo pozwoli nam przygotować nasze ulubione specjały! Stworzona z wysokiej jakości ziaren arabika kawa zdobywa dużo dobrych ocen swoim głębokim, lecz równocześnie delikatnym smakiem. Stuprocentowa zawartość ziaren typu arabika wpływa także na brak goryczki i kwaskowatości, co ma bardzo duży wpływ na odczucia podczas picia zaparzonej już kawy.

czytaj całość »
Czy dzierżawa ekspresu się opłaca?
Czy dzierżawa ekspresu do kawy się opłaca?

Decyzja o dzierżawie ekspresu do kawy z pewnością przyniesie wiele niejednemu przedsiębiorcy wymierne korzyści. Osoby niezdecydowane mogą jednak podważać sens i istotę takiego sposobu i twierdzić, że zakup ekspresu jest o wiele lepszy od jego najmu. 

czytaj całość »
Dzierżawa ekspresu do kawy
Dzierżawa ekspresu do kawy – dlaczego warto?

Dzierżawa lub najem ekspresu do kawy umożliwia korzystanie z nowoczesnych, wydajnych urządzeń bez konieczności ponoszenia wysokich, jednorazowych kosztów. Warto wskazać, że oferowane przez nas ekspresy pozwolą na przygotowywanie ulubionych napojów kawowych.

czytaj całość »
Dzbanki filtrujące Aquaphor
Dzbanki filtrujące Aquaphor - prosty sposób na czystą wodę każdego dnia

Mówi się, że „woda jest źródłem życia”, a człowiek powinien wypijać jej ok 2 litrów dziennie. Najczęściej korzystamy z wody butelkowanej i szacuje się, że na jedną osobę przypada nawet 700 butelek rocznie. Niesie to ok 30 kg plastikowych odpadów i poważne zagrożenie dla środowiska. Kupowanie plastikowych zgrzewek jest nieopłacalne i nieporęczne, wymaga ciągłego uzupełniania zapasów i zaśmieca mieszkanie. Warto więc przerzucić się na ekologiczną, zdrową, a jednocześnie wygodną alternatywę – dzbanek filtrujący Aquaphor.

czytaj całość »
Kawa miesiąca - Listopad 2019
Listopad - Kawa miesiąca!

Kawa miesiąca - Listopad 2019 - Lavazza Top Class 1kg

Data przydatności: 30/05/2021

Data palenia: 30/06/2019

Skład: 90% Arabika, 10% Robusta

Pochodzenie: Włochy

Lavazza Espresso Top Class - to doskonały wybór zarówno dla koneserów, jak i dla osób, które dopiero poszukują swojej ulubionej kawy. Precyzyjnie dobrane proporcje pomiędzy ziarnami, odpowiedni stopień palenia oraz wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu kawy – oto cechy charakteryzujące serię Top Class kaw Lavazza. Jest to pyszna esencja o delikatnym, czekoladowym smaku, nadto zaś wszystko jest ona bogata w nuty suszonych owoców.

czytaj całość »
Czy kawa rozpuszczalna jest zdrowa?
Czy kawa rozpuszczalna jest zdrowa?

Odpowiedź na pytanie, czy kawa rozpuszczalna jest zdrowa, nie należy do najprostszych. Istnieje wiele teorii na temat jej prozdrowotnych lub szkodliwych właściwości, tak samo jak trudno jest jednoznacznie powiedzieć, czy kawa naturalna jest korzystna dla zdrowia. Z racji tego, że dobra jakościowo kawa rozpuszczalna składa się w znacznej większości (a w niektórych przypadkach w całości) z kawy naturalnej, wpływ na zdrowie tych rodzajów kawy będzie taki sam. Największe problemy wynikają z umieszczanych w kawie rozpuszczalnej w procesie produkcyjnym sztucznych składnikach, takich jak chemiczne barwniki, emulgatory, stabilizatory czy utwardzane oleje roślinne. Istnieją również przypadki obecności niklu, który negatywnie działa na organizm. Warto zatem za każdym razem sprawdzić skład kupowanej przez nas kawy rozpuszczalnej i odrzucić te, które posiadają szkodliwy skład.

czytaj całość »
Jak powstaje kawa rozpuszczalna?
Jak powstaje kawa rozpuszczalna?

Proces produkcji kawy rozpuszczalnej rozpoczyna się od dobrania odpowiednich ziaren kawy. Najczęściej spotykane są mieszanki ziaren arabiki oraz robusy, jednak niekiedy producenci tworzą bardziej wyrafinowane kompozycje składające się wyłącznie z ziaren arabika. Ziarna te są wypalane i mielone, a następnie ekstrahowane gorącą wodą w celu odzyskania charakterystycznego smaku i zapachu. Powstały ekstrakt przechodzi następnie proces suszenia, który prowadzony jest na dwa sposoby..

czytaj całość »
Filtr do wody - niezbędna ochrona
Filtr do wody - niezbędna ochrona

Wielokrotnie w naszych artykułach podkreślamy jak wielkie znaczenie dla smaku kawy ma woda. W końcu to właśnie woda stanowi bazę naszego napoju i jej nieprawidłowy skład lub znajdujące się w niej zanieczyszczenia w łatwy sposób mogą zniekształcić smak kawy. Istotne jest zatem aby podczas serwisowania ekspresów zwrócić uwagę również na stan zużycia filtrów wody. Elementy te pełnią bardzo istotną rolę w procesie przygotowania kawy! Nie tylko poprawiają one smak naszych specjałów ale również obniżają zawartość kamienia w wodzie, co znacznie zmniejsza częstotliwość odkamieniania ekspresu.

czytaj całość »
Usuwanie kamienia z ekspresu
Usuwanie kamienia z ekspresu

Korzystając z ekspresu do kawy bardzo istotne jest, aby regularnie przeprowadzać czynności konserwacyjne. Prawidłowo czyszczony i serwisowany ekspres będzie pracował zdecydowanie bardziej wydajnie, a przygotowywana przez niego kawa będzie zawsze smakowała pysznie! Unikniemy również niepożądanych usterek, które mogą okazać się kosztowne! Warto mieć na względzie, że systematyczne odkamienianie ekspresu do kawy to klucz to zachowania jego sprawności. Aby odkamienić ekspres należy użyć specjalnych środków do tego się nadających. Zdecydowanie odradzamy używanie preparatów nie przeznaczonych do ekspresów do kawy. Przewody oraz podzespoły znajdujące się w naszych urządzeniach nie są przystosowane do traktowania ich agresywnymi związkami chemicznymi, dlatego też konieczne jest stosowanie wskazanych przez producenta środków! Co więcej, nieodpowiednie czyszczenie może nie tylko nie odkamienić naszego urządzenia, ale wręcz uszkodzić je.

czytaj całość »
Czyszczenie systemu mlecznego
Czyszczenie systemu mlecznego

Wiele oferowanych ekspresów do kawy wyposażonych jest w automatyczne systemy spieniania mleka lub elementy pozwalające spienić mleko za pomocą gorącej pary. Bardzo istotne jest abyśmy pamiętali, że te podzespoły są szczególnie narażone na zabrudzenia, rozwój zarazków i nieprzyjemnych zapachów. Pozostałości mleka na elementach systemu mlecznego mogą zanieczyścić naszą kawę nadając jej nieprzyjemny smak. Ważne jest zatem regularne serwisowanie i czyszczenie systemu mlecznego abyśmy zawsze mogli cieszyć się znakomitym smakiem kawy!

czytaj całość »
Biała herbata - działanie i właściwości
Biała herbata - działanie i właściwości

Biała herbata powstaje w precyzyjnym procesie produkcji, podczas którego łączone są pąki liściowe oraz młode listki herbaty chińskiej. Liście te zbierane są późną wiosną i suszone naturalnie na słońcu. Z racji tak naturalnego procesu powstawania herbaty jest ona najmniej przetworzona, przez co jej smak jest najlżejszy spośród wszystkich herbat. Koneserzy herbat doceniają ten gatunek za delikatność i przyjemny lekki smak, który znajdą Państwo w kompozycji Sir Williams Royal Lady White bądż Richmont White Pearl of Fujian.Mało kto zna i docenia dobroczynne właściwości tego wywaru, a warto zdawać sobie sprawę, że jest ona uznawana za jeden z najzdrowszych napojów świata! Prowadzone badania potwierdzają, że regularne picie tej herbaty potrafi wspomóc organizm w walce z chorobami, a także zapobiec ich powstawaniu.

czytaj całość »
Zielona herbata - właściwości i cechy
Zielona herbata - właściwości i cechy

Mówiąc o zielonej herbacie już na samym wstępie zaznaczyć trzeba, że jest to bardzo szeroka nazwa, opisująca wiele odmian i gatunków. Nie ma jednej zielonej herbaty, tak samo jak nie możemy mówić o jednym rodzaju herbaty czarnej. Istnieje cała gama przeróżnych specjałów powstałych z liści herbaty zielonej, jak również z jej szypułek oraz łodyżek. Dla przykładu herbata Richmont Excellence Gunpowder Green znacząco różni się od Richmont Green Cherry, a obie te kompozycje są przecież herbatami zielonymi! Funkcjonuje także bardzo wiele metod obróbki, która wpływa na ostateczny smak powstałego specjału.

czytaj całość »
Pochodzenie i historia herbaty
Pochodzenie i historia herbaty

Herbata jest obecnie napojem, który swoją popularność rozciąga na cały świat. Nie było tak jednak zawsze. Początki popularności tego smakowitego napoju są owiane legendami, jednak za oficjalną ojczyznę herbaty uznaje się Chiny. Chińczycy pierwsi bowiem opisali jej właściwości smak i dobroczynny wpływ na organizm. Niniejszy artykuł dotyczył będzie tego, jak z napoju pitego przez chińską arystokrację herbata trafiła do milionów domów na całym świecie.
Najpopularniejsza legenda opisująca pierwsze picie herbaty opowiada historię chińskiego cesarza Shen Nung, który zwykł gotować wodę przed jej wypiciem. Pewnego razu do zagotowanej wody chłodzącej się obok medytującego cesarza wpadło kilka liści z pobliskiego krzewu. Ku zdziwieniu cesarza, woda zmieniła kolor, a wokół zaczął unosić się przyjemny, smakowity aromat. Zachwycony pysznym smakiem napoju cesarz wkrótce rozpowszechnił herbatę w całym państwie.

czytaj całość »
Metody zaparzania herbaty
Metody zaparzania herbaty

Istnieje wiele różnych sposobów, za pomocą których można przygotować nasz ulubiony napój, jakim jest herbata. Od tradycyjnej metody jaką stosujemy najczęściej – zalanie herbaty gorącą wodą, po odmienne i bardziej skomplikowane sposoby. W niniejszym artykule przedstawimy Państwu kilka najciekawszych metod zaparzania herbaty, które z powodzeniem zastosować można podczas codziennego rytuału spożywania tej przyjemnej używki. Mamy nadzieję, że zastosują Państwo niektóre z tych metod w praktyce! Domownicy lub goście z pewnością będą zachwyceni!

czytaj całość »
Zalety picia czarnej herbaty
Zalety picia czarnej herbaty

Czarna herbata jest w naszym kraju niezwykle wprost popularna. Jest to najchętniej kupowany przez Polaków rodzaj herbaty, a wiele osób nie wyobraża sobie śniadania bez kubka tego gorącego napoju. Warto żebyśmy zapoznali się zatem z właściwościami i zaletami jakie płyną z regularnego spożywania tego specjału. Czy czarna herbata jest zdrowa? Czy jej częste spożywanie przyniesie jakieś pozytywne skutki? Zapraszamy do zapoznania się z niniejszym artykułem!
Czarna herbata, którą większość Polaków raczy się każdego dnia posiada wiele prozdrowotnych składników, które korzystnie wpływają na nasz organizm. Kompozycje takie jak Sir Williams Tea London Ceylon Black czy Richmont Excellence English Breakfast zachwycają nie tylko smakiem ale także właściwościami.

czytaj całość »
Herbata Oolong
Herbata Oolong

Pochodząca z południowych rejonów Chin oraz Tajwanu herbata Oolong w języku chińskim oznacza „Czarny Smok”. Jest to niezwykle głęboka, półfermentowana herbata, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność w Europie! Proces jej produkcji jest powolny i skomplikowany, dlatego, że aby z liści uzyskać tradycyjny smak Oolong należy wielokrotnie powtarzać wszystkie cztery etapy obróbki. Są to: więdnięcie, skręcanie, ukształtowanie oraz wyprażanie. Warto również zaznaczyć, że do przygotowania tego tradycyjnego specjału wykorzystywane są całe liście, które są zwijane w klasyczne kuleczki. Tak poprowadzony proces sprawia, że herbata zyskuje swój intensywny i bogaty smak! Co więcej, w zależności od konkretnej odmiany liści dochodzi o ich utlenienia, które może sięgać nawet 85%!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl