do kasy suma: 0,00 zł
Filtrowanie wody w domu
Filtrowanie wody w domu

Filtrowanie wody w domu – dlaczego warto.

 

Oczyszczanie wody pitnej w naszych domach to bardzo ważna kwestia! Filtracja wody sprawia, że podnosi się jej jakość, a także usunięte są z niej wszelkie szkodliwe składniki, które mogą niekorzystnie wpłynąć nie tylko na smak wody, ale także na nasze zdrowie. Jak wiadomo, kupowanie wody butelkowanej nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Butelkowana woda w sklepach kosztuje sporo, a po jej wypiciu musimy odpowiednio zagospodarować pozostałe plastikowe butelki. O wiele bardziej ekologicznym oraz ekonomicznym rozwiązaniem jest oczyszczanie wody pitnej w domu za pomocą odpowiednich filtrów! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z niniejszym artykułem, w którym poruszymy kwestie jaką jest filtracja wody!

 

 

I. Powszechnie stosowane metody na oczyszczanie wody w domu.

 

Na rynku istnieje bardzo wiele systemów pozwalających na łatwe i szybkie przeprowadzenie procesu jakim jest filtracja wody. Producenci co chwila wyprowadzają na rynek nowsze rodzaje filtrów i urządzeń, dzięki czemu system oczyszczania H2O w domu co chwila staje się bardziej zaawansowany i wydajny. Przygotowane rozwiązania cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, gdyż jak wiadomo w każdym domu czy mieszkaniu korzystamy z wody, zarówno do celów gospodarczych, higienicznych jak i po prostu do picia. Korzystanie z oczyszczonej wody jest gwarancją zdrowia i zmniejsza ryzyko zachorowań na wiele schorzeń! Warto pamiętać, że istnieje wiele metod na oczyszczanie wody w domu, najpopularniejszymi rodzajami są:

- Filtry mechaniczne. Ten sposób na oczyszczanie wody z kranu pozwala na zatrzymanie większości zanieczyszczeń stałych, które mogą znaleźć się w naszej sieci wodociągowej. Jak wiadomo, zanim woda trafi do naszego mieszkania musi przejść długą drogę od zakładu wodociągowego. Niejednokrotnie jakość instalacji wodnej pozostawia wiele do życzenia, dlatego też warto zwrócić uwagę na ten sposób na oczyszczanie wody w domu.

- Filtry z węglem aktywnym. Ten rodzaj filtru ma bardzo dobre właściwości w sferze jaką jest oczyszczanie wody pitnej. Korzystanie z tego rodzaju filtra pozwala na eliminację problem zabarwienia wody oraz blokuje szkodliwe składniki, które mogą znaleźć się w wodzie. Filtry z węglem aktywnym używane w naszych domach działają na zasadzie adsorpcji. Są to również filtry mechaniczne, które skutecznie usuwają z wody związki organiczne, a także wszelkiego rodzaju związki takie jak: pestycydy, chlor, metale toksyczne, czy cząstki stałe. Oczyszczanie wody z kranu za pomocą tych filtrów jest bardzo wydajne i efektywne!

- Zmiękczacze. Rolą tego rodzaju filtra jest przede wszystkim zmiękczenie tak zwanej „twardej wody”, która niejednokrotnie płynie z naszych kranów. Twarda woda niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie, a ponadto jest szkodliwa dla wielu sprzętów AGD. Zmywarki, ekspresy do kawy, czy czajniki mają znacznie skróconą żywotność gdy zalewane są wodą, która nie została zmiękczona. System oczyszczania H2O w domu powinien zatem również obejmować zmiękczacz, który zadba o prawidłowy stan wody!

System oczyszczania H2O w domu różni się także ze względu na umiejscowienie. Dlatego też istnieją filtry:
- Filtry nakranowe. Jest to najtańszy sposób i filtracja wody za pomocą tego urządzenia działa na zasadzie nakrętki na fabryczny kran w naszej kuchni. Kosztują one od kilkudziesięciu złotych i pozwalają skutecznie odfiltrować mechaniczne skażenie wody. Oczyszczanie wody pitnej w domu nie musi zatem być drogie!

- Filtry wolnostojące i dzbankowe. Aby z nich korzystać należy zalać je wodą z kranu do odpowiedniego poziomu i odczekać wymagany czas na filtracje. Kupując ten filtr pamiętajmy o tym aby zaopatrzyć się również we wkłady oczyszczające wodę. Za pomocą dzbanków filtrujących możemy z łatwością przefiltrować sporą ilość wody i uzdatnić ją do picia. Oczyszczanie wody z kranu może być zatem łatwe i szybkie! Filtry tego typu kosztują stosunkowo nie dużo, a wkłady oczyszczające wodę są wydajne i pozwalają na filtrowanie dużych ilości wody.

- Filtry podzlewozmywakowe. Ten sposób na oczyszczanie wody pitnej umożliwiają jej uzdatnianie w bardzo szerokim zakresie. Filtracja wody odbywa się w zakresie zanieczyszczeń mechanicznych, jak również co do zmiękczenia jej i usunięcia żelaza. Redukowanie są także metale ciężkie, bakterie oraz szkodliwe patogeny. Do najbardziej rozbudowanych zestawów filtrów podzlewozmywakowych zalicza się filtry wyposażone w membrany kapilarne. Takie oczyszczanie wody kranowej w domu jest bardzo wydajne i skuteczne!

 

 

II. Filtry osmotyczne – filtracja wody na wysokim poziomie!

 

Bardzo dużą popularnością wśród klientów cieszą się także filtry osmotyczne, które pozwalają na skuteczne i bezpieczne oczyszczanie wody w domu. Filtry osmotyczne do pracy wykorzystują proces tak zwanej odwróconej osmozy. Dzięki zastosowaniu tej metody otrzymujemy wodę, która pozbawiona jest wszelkich zanieczyszczeń i jest w pełni zdatna do picia. Wielokrotnie spotykamy się także z filtracją wody, która obejmuje także specjalny mineralizator. Jak wiadomo, podczas procesu jakim jest oczyszczanie wody z kranu zatrzymywane są z niej nie tylko szkodliwe substancje, ale także te wartościowe związki mineralne, które są potrzebne naszemu organizmowi. Specjalny mineralizator sprawia, że woda jest wtórnie nasycona takimi składnikami i picie jej uzupełnia wszelkie niedobory składników mineralnych. Jest to zatem bardzo dobra alternatywa do klasycznej wody butelkowanej kupowanej w sklepie. Filtracja wody za pomocą filtrów osmotycznych jest w pełni bezpieczna i spełnia wszelkie normy. Nowoczesny system odwróconej osmozy uchodzi dziś za najbardziej wydajny i dokładny sposób na oczyszczanie wody pitnej.

 

 

III. Korzyści jakie daje filtracja wody.

 

Jak już wspomnieliśmy, oczyszczanie wody w domu może być bardzo wygodną i ekonomiczną alternatywą od regularnego kupowania zgrzewek wody mineralnej do naszego domu. Popularne wśród klientów filtry wodne wykorzystują nowoczesne technologie i zaawansowane metody dzięki czemu filtrowana woda jest bezpieczna i pozbawiona szkodliwych substancji. Filtracja wody nie tylko korzystnie wpływa na nasze zdrowie, ale również świetnie współgra z wieloma urządzeniami AGD, które wykorzystują wodę. Ekspresy do kawy, czajniki, zmywarki czy nawet pralki korzystając z tradycyjnej wody kranowej po pewnym czasie cierpią z powodu odkładającego się w nich kamienia. Kamień można likwidować stosując specjalne środki odkamieniające, lub można zniwelować jego przyczynę filtrując wodę! Oczyszczanie wody z kranu jest zatem korzystne zarówno dla nas samych, naszych sprzętów AGD, a także dla środowiska naturalnego! Cena popularnych filtrów nie jest wysoka, a wkłady oczyszczające wodę nie wymagają aż tak częstej wymiany. Zachęcamy zatem do zapoznania się z szeroką ofertą filtrów do wody, jaką znajdziecie między innymi na marven.pl! Z pewnością znajdziecie tam coś dla siebie i będziecie mogli rozpocząć przygodę z procesem jakim jest oczyszczanie wody kranowej w domu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl